Стоматологи навіть без пильного огляду можуть визначити, курить людина чи ні. Це обумовлено спостережливістю фахівців, які звертають увагу на "нездоровий" відтінок зубів. Багато хто вважає, що темніють і чорніють зуби виключно від негативного впливу нікотину. Проте це зовсім так.

Жовтіють зуби від сигарет: причини та наслідки

Чи псують зуби та зубну емаль сигарети? – логічне питання всіх курців. Однак потрібно уточнити, що сильний вплив мають смоли, які утворюються в процесі згоряння тютюну та паперу. Звичайна сигарета горить при температурі 700-800 ˚C і виділяє при цьому понад 6000 різних хімічних сполук. Вони негативно впливають на зуби, а також страждають:

  • слизова оболонка рота. Через високу температуру горіння тютюну, на ній виникає легкий опік;
  • зуби. На емалі з'являються мікротріщини, і від цього болять зуби. Їхнє утворення провокує різку зміну температури в ротовій порожнині;
  • ясна. Вони стають більш уразливими до таких захворювань, як гінгівіт, пародонтит тощо. буд. Відповідно ризики втратити зуби з кожним роком куріння звичайних цигарок суттєво зростають;
  • імунітет. Слина виконує дезінфікуючу функцію. Однак коли до неї потрапляє понад 6000 хімічних сполук, змінюється не лише її склад, а й рівень pH. Це негативно позначається на стані всього організму.

Звичайні цигарки фарбують зуби і з'являється наліт, згодом часто кришаться зуби, тому потрібний особливий догляд та часті відвідини стоматолога. І ці проблеми актуальні навіть для тих, хто палить лише кілька років. Чи є спосіб зменшити шкоду, не відмовляючись при цьому від нікотинової залежності? Звісно ж, є!

Електронні сигарети: переваги використання

Оскільки головну небезпеку для курця представляють продукти горіння та тютюновий дим, сучасні електронні девайси є чудовою альтернативою звичайним сигаретам. Використовуючи їх, вдається знизити шкоду та зберегти задоволення від процесу куріння. Вплив електронних сигарет на організм суттєво нижчий, тому що до нього не потрапляють тисячі хімічних сполук. Серед різноманітності девайсів можна вибирати моделі з мінімальною кількістю нікотину або взагалі без нього.

Існує 2 види електронних пристроїв: випарники рідини та системи нагрівання тютюну.

До першого виду відносять різні види електронних сигарет, що перетворюють рідину на пару, який вдихає курець. Рідина складається з ароматизаторів, гліцерину, пропіленгліколю, води та синтетичного нікотину (є і безнікотинові варіанти).

Системи нагрівання тютюну розігрівають тютюновий стик до температури 300-350? Її цілком достатньо для того, щоб отримати нікотин, але при цьому не вистачає для утворення диму та горіння тютюну. Тобто курець вдихає не дим, а тютюновий аерозоль.

Електронні пристрої мають ряд переваг:

  • не надають негативного впливу на зуби. Жовті зуби – результат регулярного впливу на них диму і продуктів горіння. Оскільки в електронних сигаретах їх просто немає, то проблема неактуальна;
  • знижуються ризики пародонтозу. При переході зі звичайних сигарет на електронні курці помічають істотне поліпшення стану ротової порожнини, у тому числі ясен;
  • не відкидаються імплантати. Чи знаєте ви, що при використанні звичайних сигарет ризик відторгнення імплантатів у 2 рази вищий, ніж при курінні електронних? Відсутність опіків та негативного впливу продуктів горіння суттєво прискорює процес загоєння ясна після протезування;
  • приємний післясмак. Сухість, неприємний запах із рота – популярні проблеми серед курців. Замінивши звичайні сигарети на електронні з ароматними рідинами, вдається позбавитися неприємного післясмаку.

На думку стоматологів, електронні сигарети – безпечніша альтернатива звичайному курінню. Враховуючи той факт, що вартість пристроїв цілком доступна, можна придбати кілька видів та оцінити всі переваги. Одними з найпопулярніших є одноразові електронні сигарети. Вони компактні, не вимагають якогось обслуговування, доступні за вартістю, мають різноманітні смаки.

Результати досліджень

Фахівці компанії British American Tobacco, яка спеціалізується на виробництві тютюнової продукції, ретельно вивчали процес знебарвлення зубів, аналізуючи вплив на них електронних та звичайних сигарет. Їх цікавило, чи зуби жовтіють від електронних сигарет? Щоб отримати відповідь на це питання, проводились лабораторні експерименти з зубів тварин. Їх попередньо відполірували, інкубували у людській слині, нагріли до температури людського тіла. Потім 1 та 2 ряди піддавали впливу тютюнового диму, а 3 та 4 – парів від електронних сигарет.

Через 14 днів результати можна було оцінити неозброєним оком. Перші 2 ряди сильно змінили колір, стали темнішими. 3 та 4 ряди залишилися такими ж, як і до початку експерименту. Для того, щоб отримати більш точні дані про результати проведених досліджень, також використовували надчутливу лабораторну камеру. Вона показала, що вплив пари від електронної сигарети не шкодить емалі і, відповідно, колір зубів не змінюється.

Не всі пристрої однаково безпечні. Підробки – головна проблема для сумлінних виробників та покупців, які хочуть заощадити. Щоб придбати якісні та, головне, безпечні електронні сигарети, зокрема одноразові, краще співпрацювати безпосередньо з виробником або його офіційним постачальником. Інакше шанси купити небезпечну підробку досить високі.

Дата: 19.01.2022 Переглядів: 135 Коментарі: 0

Пов'язані товари

Коментарі

Написати коментар